Metodická videa k deskovým hrám
Vyrábíme videa k deskovým hrám.

V loňském roce jsme dokončili metodickou přáručku obsahující popis 30ti deskových her, které rozvíjejí dovednost zodpovědně se rozhodovat. K tomu chceme natočit metodická videa, která budou vysvětlovat pravidla hry a její pedagogické využití. To celé má ale malý háček – neumíme točit videa.

Z tohoto důvodu jsme v první fázi oslovili  Petra Vinše, který nás zasvěcuje do tajů výroby metodického videa. Nejprve nám vysvětlil principy zpracování metodického videa, následně pomohl s výběrem videokamery, mikrofonu, světel a spoustou dalších nezbytností k výrobě metodického videa.

Máme výbavu, máme trochu povědomost a hlavně máme učitele, tak jsme se s vervou vrhli do natáčení. Petr nám pomohl nastavit videokameru a také připravit místo k natáčení. Vysvětlil nám také pár fíglů, na které bychom sami dlouho přicházeli.

Teď stříháme, tedy lépe řečeno - učíme se stříhat. Učíme se tvrdé a měkké střihy, jednoduché a efektní prolínačky, propojujeme široké záběry a detaily, aby vypadaly konzistentně. Hrajeme si se zvukem, barvami, kontrasty a titulky. Pomalu se rodí první filmy - ZDE.